I/II Runda Pucharu PZM w rajdach enduro - Oborniki 22/23.03.2003

Areną zmagań I i II rundy Pucharu PZM w rajdach enduro były malownicze okolice Obornik Wielkopolskich. Dla zawodników był to początek wyjątkowo ciekawego, jak i trudnego sezonu zważywszy na to, że czeka ich aż dziewięć eliminacji w drodze po upragniony tytuł. Organizator - Unia Poznań oraz Obornicki Klub Motorowy - zadbał o profesjonalną oprawę zawodów, odpowiednią do ich rangi. Trasa w większości poprowadzona została okolicznymi lasami, cieszy fakt, iż ograniczono liczbę szerokich, utwardzonych duktów na rzecz wąskich i krętych przecinek leśnych o zmiennej nawierzchni. Na uczestników zmagań czekało kilka ciekawych podjazdów, przejazdy przez lód na rzece, długie piaszczyste proste i wiele innych atrakcji. Do nich z pewnością należał wspaniale ułożony cross test, którego głównym elementem był miejscowy tor motokrosowy. Mordercze piachy, wielkie skoki, a do tego prawie cztery minuty jazdy to tylko część przyjemności, jakie tam czekały na chętnych. Z kolei druga próba, country test to ok. dwu minutowe popylanie po prostych i gładkich odcinkach trawiastych, a więc nieco lżej. Wśród atutów całej trasy z pewnością wyróżnić należy perfekcyjne oznakowanie i zaangażowanie znacznej liczby osób funkcyjnych, co widocznie podniosło poziom bezpieczeństwa zawodów.

Rywalizacja podczas rajdu stała na bardzo wysokim poziomie, w żadnej klasie nie ma zdecydowanych faworytów, co dodatkowo podnosi atrakcyjność zmagań. Zmiany przepisów na ten rok zaowocowały niespotykaną dotąd frekwencją w nowej kategorii powyżej 125 ccm - 28 zawodników stanęło na starcie. Tutaj popis pięknej jazdy dali Przemysław Jarecki(Unia Poznań) oraz Wojciech Brzuśnian(BKM), którzy trzymając równą formę przez dwa dni rajdu obydwaj zainkasowali po 45 punktów. Podobny obrazek widzieliśmy w klasie Weteran, gdzie z iście juniorską zaciętością ścigali się Artur Łukasik(GKM Bałtyk) z Bogusławem Wojtaszkiem(nie zrzeszony). W klasie 125 ccm bezapelacyjnym numerem jeden był Michał Łukasik(GKM Bałtyk), z kompletem punktów prowadzi przed Mateuszem Grychowskim(KTM Novi) i Michałem Motyką(nie zrzeszony).

Dużym zainteresowaniem cieszyła się rywalizacja Quadów, które pierwszy raz w historii jadą cykl rajdów o Mistrzostwo Polski. Zwyciężył znany bardzo dobrze w czterokołowym światku Rafał Sonik(ATV Polska) przed Grzegorzem Brzozowskim(GKM Bałtyk).

Piękna pogoda, wspaniała atmosfera, możliwość rywalizacji na łonie natury - oto początek pięknej przygody z tym wspaniałym sportem w kolejnym, rozpoczynającym się sezonie. Co będzie dalej - o tym wkrótce.

M. Łukasik

UWAGA!!! Jeśli posiadacie zdjęcia z tegorocznego rajdu w Obornikach i chcecie by umieszczono je przy relacji przyślijcie na nasz adres (format jpg max.800x600).Opublikujemy najlepsze, oczywiście z podaniem autora.
Prosimy o wpisanie w tytule mailu FOTO OBORNIKI 2003, a w treści tekstu:Użyczam nieodpłatnie zdjęć do relacji Oborniki 2003 i podpis autora.

Zapraszamy do wymiany opinii

SZCZEGÓŁOWE WYNIKI Z RAJDU I KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA

DOSTĘPNE NA STRONACH FIRMY ZUBIX OBSŁUGUJĄCEJ SYSTEMY OBLICZENIOWE I POMIAROWE NA RAJDACH ENDURO